19 Квітня

Переваги функції cashback

Що таке cashback

    Cashback - це функція, при реалізації якої взаємодіють: банк-емітент, банк-еквайєр і сам користувач карти. Суть послуги полягає в отриманні певного відсотка від витраченої клієнтом суми (відсоток може варіюватися, в середньому, від 3 до 20, в залежності від статусу карти, акційної програми і тд.).

    Тобто клієнт, до карти якого підключена послуга cashback, має можливість повернути частину витраченої суми, після оплати товару або послуги своєї карти. Повернення коштів відбувається на ту ж карту, і може здійснюватися відразу ж після оплати, або єдиним платежем у кінці місяця.

    Внутрішній же принцип роботи даної послуги досить простий: він полягає у поверненні банком-еквайром. У цій ролі може бути фінансова установа, яка займається установкою та контролем програмного і апаратного забезпечення, а також, проведенням платіжних операцій частини комісії банку-емітенту.

    Банкам, до речі, дуже вигідно мати у своєму арсеналі послуги, подібні даній. По-перше, вони служать додатковим засобом залучення нових клієнтів, оскільки, різні акції і бонуси є досить привабливим маркетинговим аргументом. По-друге, продаж самих товарів і послуг відбувається у рази активніше, так як отримання вигоди вже стимулює клієнта скористатися пропозицією. Особливо це стосується тих, що не вперше користуються нею.

    Що стосується переваг для клієнтської сторони, то ми можемо говорити про вигоду у цілому, яка відчутна при регулярному користуванні cashback. Також, варто згадати тему кредитного ліміту. Знаючи, що при використанні кредитних коштів можна отримати додаткові відсотки, - користувачі свідомо виходять у прострочення, знаючи, що обійдуться без фінансових втрат, адже cashback покриє відсотки за її сплату.

    Можливо, для вас буде корисною стаття «Як вирішити проблему прострочення по кредиту».

Дебетова або кредитна?

    Існує думка, що дебетових карт з даною послугою у рази більше, оскільки вони користуються великим попитом. Частково, це так. Справа у тому, що дебетових карт більше за кількісним показником, але з іншої причини. Більшість організацій є замовниками таких карт для працівників, студентів, пенсіонерів і тд., і в якості збігу - більшість дебетових карт дістаються їм вже з функцією повернення коштів. Що стосується добровільного та раціонального вибору, то більшість користувачів системи електронних платежів віддають перевагу кредитним карткам з ряду причин:

  • Можливість отримати швидку позику;
  • Економити на певних товарах і послугах;
  • Отримувати додаткові бонуси та знижки, беручи участь в акційних програмах.

Питання - відповідь

- Чи впливає частота використання тих чи інших послуг на рівень вигоди від кеш бек?

    Безумовно. Оскільки, якщо ваш попит на послуги тієї чи іншої компанії буде нечастим, сума по кеш беку буде мінімальною, відповідно, і переваги від наявності повернення коштів не будуть відчутними. Подібні програми працюють, за умови регулярної участі в них.

- Чи існує ліміт суми, залежно від якої здійснюється повернення коштів по cash back?

    Так, кожна фінансова структура, що надає послуги cash back для своїх карт, має певний максимум за сумою, від якої вам буде повернуто відсоток. Радимо вам заздалегідь дізнаватися подібні нюанси, перед оформленням карти з вищезгаданими можливостями.

- Послуга Кешбек взаємодіє з усіма видами платіжних операцій?

    Дана послуга має ряд обмежень у системі своєї роботи. Тобто, є певні операції, після скоєння яких, Кешбек не надасть грошового повернення. Наприклад, переваги програми не працюють при проведенні поповнення карт і переказів коштів. Також, при виборі банку, який надає Кешбек, зверніть увагу на те, що б розмір оплати за використання карти не перевищував заощаджену на покупках суму.

Форма зворотнього зв'язку