05 вересня

Що таке кредитна історія

Кредитна історія як лакмусовий папір для позикодавців

    На сьогодні, роль кредитної історії дуже важлива, якщо ми говоримо про взаємини з великими фінансовими інститутами. Банки, мікрофінансові і інші компанії переважно дуже відповідально ставляться до минулих грошових позик: вони є показником сумлінності і надійності клієнта. Така історія - це, свого роду, фінансове досьє на кожного позичальника. Наведемо лише один факт: від 30-50 відсотків клієнтів, які прострочили кредит, мають проблеми з виплатами і в майбутніх позиках. Саме з цієї причини кредитне минуле - це вагомий фактор при отриманні грошей в борг.

    Якщо вашою метою є  отримання кредиту в невеликій фінансовій структурі, то варто розглянути мікрофінансові організації. Вони спеціалізуються на видачі миттєвих кредитів дистанційно. Крім того, мікрофінансові структури- займаються видачею відносно невеликих кредитів. Виходячи з цього, взяти невеликий кредит в мікрофінансовій структрі набагато простіше. Все тому, що система працює автоматично, і фінансове минуле клієнта не є пріоритетом для неї. Взяти кредит без застави та поручителів - це основні УТП при отриманні грошей онлайн в невеликих фінансових установах.

Хто займається кредитними історіями

    Попередню фінансову діяльність позичальників акумулюють так звані бюро кредитних історій. Бюро отримує ці дані завдяки співпраці з фінансовими організаціями. У свою чергу, кредитні організації співпрацюють з бюро з метою отримання минулих фінансових звітів своїх потенційних позичальників. Умови співпраці такі, що кредиторам вигідно обмінюватися інформацією з бюро на двосторонній основі.

    Кожен українець має можливість подати заявку на надання свого звіту за попереднім кредитуванням. Відповідно до закону про захист персональних даних, така інформація класифікується як конфіденційна, тому надається тільки її власникам і банкам. Існує безліч додатків, сайтів і ресурсів, за допомогою яких можна дізнатися про свою кредитну історію. Компанія AmoCredit також відноситься до їх числа і надає таку послугу. Отримавши вищевказані дані, Ви будете орієнтуватися стосовно ваших перспектив для взяття кредиту на довгий термін або короткострокового кредиту.


Фінансовий наклеп: як усунути помилки вашої кредитної історії

    З урахуванням того, що система створення кредитної історії і її подальші коригування - відбуваються напівавтоматично, то існує велика ймовірність виникнення помилок. Виходячи з практики, ми можемо навести такий приклад: після оплати кредиту, система не оновилася. Як наслідок, вам приписують прострочення, тим самим, псуючи фінансове минуле. Що робити в таких випадках? вам потрібно подати заявку на переоформлення кредитної історії, озброївшись раціональними фактами і аргументами на цей рахунок. Інакше кажучи, великою перевагою буде надання квитанцій, чеків та інших документів, в яких вказані чіткі час і місце здійснення погашень отриманих грошей в борг.

    Підбиваючи підсумки, можна зробити ряд таких висновків:

  • Кредитна історія - суттєвий фактор для отримання позики;
  • Питання попередніх фінансових позик є ключовим при позиці великих кредитів;
  • Чим уважніше і сумлінніше Ви підходите до здійснення погашення - тим більше шансів у Вас претендувати на кредити в майбутньому.
Форма зворотнього зв'язку