02 березня

Всі "За" і "Проти": Mastercard або Visa

Що краще, Mastercard або Visa?

    Насправді, підступ вже в самому питанні, оскільки Mastercard і Visa, це - дві схожі за принципом платіжні системи, але з низкою своїх особливостей. Відповідно, оцінка кожного з споживачів буде вельми суб'єктивною, в залежності від його переваг, цілей і навіть розташування.

    Але перш ніж говорити про відмінності даних платіжних систем, варто окреслити конкретне визначення даного терміну. Разом, платіжна система - це поєднання методик, технологій і правил фінансової інфраструктури, за допомогою яких можна здійснювати платіжні операції.

    Таким чином, ми з'ясували, що вище - це два дуже популярних представника систем оплати. Тоді в чому ж різниця між ними? Для того щоб доступно і лаконічно виділити все відмінності між Віза і Мастеркард, пропоную класифікувати їх за такими позиціями з подальшим підбиттям підсумків у вигляді оцінок: конвертація, популярність переваг, кількість терміналів і банкоматів, різновиди та категорії.

    Конвертація. Для подальшого обговорення цього аспекту, варто розуміти основну відмінність даних платіжних систем: основна валюта, на яку орієнтована Віза - це американський долар, а у Мастеркард - це євро. Таким чином, в залежності від того, де ви знаходитесь, визначається перевага одного виду карти від іншої, з урахуванням інтервалу витрачених коштів на конвертацію. Іншими словами, перебуваючи в Америці - раціональніше буде використовувати Віза, а в Європі - Мастеркард.

    Дійсно, це суттєвий плюс у використанні безготівкового розрахунку при подорожах, так як це і зручніше, і безпечніше. Але це явно не буде дешево, якщо безвідповідально поставитися до вибору платіжної системи, оскільки, можливі варіанти-двох, -трьох і більш крокової конвертації, при чому, оплата по ним буде нараховуватися частково від банку, а частково від самої системи. Наприклад, у банків ця величина іменується як Enter Bank Fee, і її розмір завжди різний, в залежності від прийнятої використовуваної банком системи і розміру курсу. Простіше кажучи, на виході - сума за той чи інший товар / послугу може вийти куди більше, ніж ви очікували.

    Популярність переваг. Цей пункт також можна підсумувати однозначними висновками. Залежно від того, яку комісію використовують банки, будучи партнерами тої або іншої платіжної системи - відбувається залучення клієнтів до однієї або другої. Якщо говорити більш конкретно, то згідно статистики світового охоплення: Visa використовують 29% карт, а Mastercard - 16%.

    Кількість терміналів і банкоматів. В Україні з цим справи йдуть куди простіше: 99 відсотків технічного забезпечення, використовуваного для безготівкового розрахунку, - одночасно працює як з Visa так і з Mastercard. На жаль, не скрізь простежується аналогічна ситуація, тому варто знати, що: 200 країн охоплює перша ПС, і 210 друга. І знову статистика показує мінімальний розрив.

    Різновиди і категорії. Три основні види, на які діляться карти даних платіжних систем це: Електронні, Класичні та Преміум класу. Перший вид - це найпростіший тип карт, за допомогою якого можна здійснювати оплати в будь-яких терміналах і банкоматах, але при цьому, присутні деякі обмеження в аспекті інтернет оплати. Також, такий вид карт не завжди і не скрізь приймається за кордоном, оскільки, ім'я власника надруковано за допомогою принтера, в той час, як більшість технічних іноземних систем вимагають рельєфних найменувань.

    Класичні карти - це база серед пластикових різновидів. Вони найпопулярніші, і широко всім відомі. Цінова політика їх обслуговування досить демократична. Головна відмінність між ними на рівні платіжних систем - це CVV-код: у Visa - CVV, а у Mastercard - CVC.

    Преміальні картки це окрема тема. Крім широкої різноманітності привілеїв, доступних їх власникам, наприклад: участь в дисконтних програмах партнерів, персональний менеджмент, страховка і юридична підтримка закордоном і тд., тип карт даного сегмента підкреслює статус, що має вагоме значення для деякої категорії їх користувачів.

    UPD. У якості підведення підсумків, можна поставити такі оцінки:

  • Конвертація - 1: 1
  • Популярність переваг - 2: 1
  • Кількість терміналів і банкоматів - 3: 1
  • Різновид і категорії - 3: 2

 

Форма зворотнього зв'язку