13 вересня

Як користуватися грейс-періодом

Що таке грейс-період

    Кредитування - дуже популярна послуга, спектр цільової аудиторії якої не обмежений. На ринку розроблено безліч програм лояльності, кредитних акцій та інших вигідних для позичальників пропозицій. Таким чином, процедура кредитування являє собою не просто грошову позику, а розгорнуту структуровану систему, яка має масу особливостей. До цього числа входить і так званий «грейс-період» або пільговий період, який використовується усіма видами компаній, що займаються видачею кредитів.

З якою метою створено пільгові дні?

    Отже, грейс-період - це строк від двох до чотирьох днів, який починається після остаточної дати погашення кредиту. Деякі фінансові компанії виконують процедуру переказу коштів з метою погашення вашого кредиту не моментально, оскільки для проведення транзакції потрібен час. Таким чином, у позичальників є кілька додаткових днів для оплати кредиту, під час яких не будуть нараховуватися відсотки.

Особливості безвідсоткового періоду

    Наприклад, якщо ви взяли кредит - починається формування вашої кредитної історії, в якій зберігаються всі дані по вашим позиками і їх погашенням. Кредитна історія - це досить вагомий аргумент для банків у прийнятті рішення щодо видачі позики. Виходячи з цього, якщо ви плануєте скористатися безвідсотковими днями, варто враховувати, що вони класифікуються у якості негативного пункту в історії ваших позик. Кредитні бюро, які займаються формуванням історії позик, класифікують грейс-період - як прострочення по вашому кредиту. А це, в свою чергу, буде мати наслідки для Вас при оформленні подальших позик.

В який день грейс-періоду не варто погашати позику

    Також, вагомим чинником є день пільгового проміжку часу, в який буде відбуватися оплата. Якщо в останній день грейс-періоду буде оформлено кредитне погашення - є велика ймовірність, що одного дня буде мало для завершення транзакції. Таким чином, послідовність подій буде наступною:

  • Буде приписана заборгованість по погашенню позики;
  • Вам доведеться заплатити відсоток за використання грейс-періоду;
  • Будуть нараховані: пеня і штраф за прострочення.

    Іншими словами, безкоштовні дні кредитування - це так званий «компроміс» для обох сторін в процесі погашення кредиту. Він, як і все в цьому житті, має свої плюси і мінуси. Тому, варто грамотно оцінити свої сили при оформленні позики, і тоді ви зможете задовольнятися усіма перевагами кредитування.

Форма зворотнього зв'язку