28 вересня

Як виправити кредитну історію

Що таке кредитна історія і хто її координує

    Як ми вже з'ясували раніше, кредитна історія - це інформація про позичальника, так званий «компромат» стосовно вашої поведінки по попереднім і поточним позикам. Виходячи з цього визначення, такі дані є дуже пріоритетними для банків в прийнятті позитивних рішень стосовно кредитних видач. З інформацією про фінансову історії українських позичальників працюють, так звані, бюро кредитних історій. На даний момент, в Україні існують 6 таких структур, але активно функціонують лише три.

    Бюро кредитних історій займаються: збором, зберіганням і оновленням інформації щодо ваших позик і взаємодій з банками. Також, бюро співпрацюють з фінансовими структурами, передаючи їм вищезгадану інформацію. БКІ мають право отримувати і передавати інформацію про кредити, тільки в разі письмової згоди клієнта. Як правило, дана угода є в кредитних договорах, а позичальник підписує його під час оформлення кредиту. Але не варто думати, що позбавивши фінансові структури права переглядати історію позик, Ви збільшите свої шанси на отримання кредиту. Навпаки, в такому випадку ймовірність відмови зростає, або ж, з метою перестраховки - вам запропонують кредит на більш невигідних умовах, наприклад: з великим відсотком або на менші терміни.

Як дізнатися історію своїх фінансових позик

    На сьогодні, існує безліч ресурсів і способів, щоб отримати інформацію, щодо вашої кредитної історії. Лояльність такого підходу створена з метою мінімізації помилок в даних історії, так як дані про одиного позичальника зберігаються десятиліттями. У зв'язку з цим, дуже велика ймовірність виникнення помилки, або несвоєчасного оновлення системи банку. До речі, про помилки, як чинити у випадку, якщо у вас виникли підозри про неточність у фінансовій історії? Кращим варіантом буде зробити запит у БКІ, і перевірити дані особисто. Краще при цьому мати підтвердження ваших слів, у вигляді виписок або чеків про погашення кредитів. Якщо ви виявитеся праві, тоді платити за процедуру не доведеться, але в будь-якому випадку, у вас з'явиться можливість залишити короткий коментар з приводу тієї чи іншої оплати в історії. У кожному бюро ви можете отримати дані по своїй кредитній історії безкоштовно, раз на рік.

    В інших випадках, це буде коштувати в межах 50 гривень, плюс в деяких бюро буде потрібна ваша присутність. Також, не факт, що в кожному з бюро є такого роду інформація на ваше ім'я. Тому створена окрема процедура - запит моніторингу наявності вашої кредитної історії. Вона також платна, і становить 25 гривень. В якості альтернативи, ви можете використовувати мобільні додатки або зробити запит про ваше кредитне минуле у банків або у інших фінансових компаній.

Як відновити репутацію

   Навіть якщо після виправлення усіх помилок банку і недоробок системи, ваша кредитна історія все одно не ідеальна - не впадайте у відчай! Є спосіб повернути довіру кредиторів і знову користуватися перевагами кредитування. Для цього, потрібно буде вчасно погашати всі кредити в подальшому, а також, брати позики, нехай навіть невеликі, але робити це якомога частіше.

    Таким чином, ви підтвердите свою активність і надійність в якості платника. Також, не рекомендуємо затягувати оплату до грейс-періоду, оскільки система оцінює це як прострочення. Іншим варіантом є мікропозики, які можна отримати в таких фінансових компаніях як AmoCredit. Перевагою таких організацій є більш гнучка система отримання кредиту, в якій історія ваших позичок не є пріоритетом у прийнятті рішення щодо видачі кредитів. Грамотність і усвідомленість в фінансовому аспекті - це, безумовно, перевага. Тому підвищуйте свою обізнаність разом з AmoCredit, і черпайте максимум корисної інформації в наших статтях.

Форма зворотнього зв'язку