12 лютого

Як вирішити проблему заборгованості по кредиту

Чому у позичальників виникає заборгованість по кредиту: найпоширеніші причини несвоєчасного погашення

    Раніше, в одній із наших статей на тему пролонгації, ми говорили про деякі причини, через які виникає ризик непогашення кредиту в строк. І справді, якою б розважливою та стабільною людиною ви б не були, - не варто забувати про ймовірну можливість прострочення.

    З такою ж імовірністю, яка спонукала вас на взяття кредиту, існує точно така ж допустимість несвоєчасного погашення. Як мінімум, до такого ризику відносяться форс-мажори, абсолютно незалежні від ваших бажань та намірів.

Прості правила, щоб уникнути прострочення по кредиту

    Тому, найальтернативнішим варіантом є ваша власна грамотність у сфері кредитування. Це і є головним та основним правилом для використання послуг позики, з мінімальними ризиками і максимальною вигодою для вас. В ідеалі, варто уважно вивчити кредитний договір перед його безпосереднім підписанням. Це кращий варіант аби розрахувати вашу платоспроможність виходячи з пропонованих термінів і відсоткових ставок потенційного кредиту.

    Але, якщо життєві обставини склалися таким чином, що позика була узята «похапцем», і у вас не було можливості ознайомитися з усіма умовами кредитного договору, тоді є два варіанти: або сплатити позичену суму максимально швидко, з метою мінімальної переплати, або подати запит у компанію про рефінансування вашої позики. До речі, другий варіант також допустимий у разі прострочення. Про нього і про інші - ми розповімо далі.

Кращі шляхи вирішення проблеми

    Якщо вас не влаштовують умови поточної позики, або ви вийшли у прострочення по якійсь з поважних причин, - існують способи, які направлять цю ситуацію у компромісне русло.

    Варто розуміти, що фінансові компанії зацікавлені в тому, щоб іти вам на поступки. По-перше, тому що це питання репутації та звітності - їм вигідно мати позитивну статистику кредитних погашень, і перспективу не одноразового звернення клієнта. Також, в інтересах установ знайти з вами «спільний знаменник», і у підсумку прийти до первісної мети: отримати позичену суму, аніж втрачати прибуток, віддаючи борг на стягнення і продаючи його в інші компанії.

    Вам можуть піти на зустріч в тому випадку, якщо причина, за якою ви не можете погасити кредит вчасно досить поважна і вагома. Тоді вам слід безпосередньо звернутися до фінансової компанії, та обговорити нові обставини з її менеджерами. А далі, все буде залежати від того, на яких умовах ви зупинилися в пошуку альтернативи: пролонгація, кредитні канікули, зміна кредитного графіка і тд. У будь-якому випадку, це куди краще, ніж псувати кредитну історію, піддавати ризику репутацію і втрачати свої кошти, шляхом оплати пені та штрафу.

    Також, не варто забувати про такий момент, як грейс-період. Це термін, до 3х днів, протягом яких вам не будуть нараховані додаткові платежі за прострочення, і у вас буде можливість погасити кредит без зайвих переплат.

    Такий термін створений для того, щоб транзакція вашої кредитної оплати встигла пройти в будь-якому з банків, оскільки, для цієї процедури потрібна різна кількість часу, в залежності від роботи використовуваного банку. Але варто пам'ятати, що потрапляючи в грейс-період, ви піддаєте ризику негативних наслідків вашу кредитну історію, оскільки ця інформація, потрапляє в бюро і класифікується як прострочення.

Форма зворотнього зв'язку